Prace konkursowe

Zgłoszone prace konkursowe, opublikowane za zgodą ich autorów, dane kontaktowe autorów są udostępniane tylko za ich zgodą przez organizatora konkursu.

XII Edycja Konkursu Literacki Fenix (2022 rok)

 

  • Natalia Basista, Społeczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy – Zobaczyć + przeżyć =przetrwać
  • Zuzanna Błaziak, Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie – Ważka z powinnościami
  • Victoria Buchta, Zespół Szkół w Tułowicach – Klejnot Grozy
  • Szymon Drzymała, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu – Męki Tantala
  • Aleksandra Filipowska, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie w Opolu – Kamień Wszechwiedzy
  • Nina Gorbacz, PSP nr. 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach – Ragnarök
  • Nina Grzegorczyk, PSP Bukowie – SOLAR
  • Natalia Guzy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Żędowicach – Blizny Królowej
  • Jakub Kamionka, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu – Dzieje Chaosu
  • Natalia Kolonko, Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach – Poznać Przeszłość
  • Hania Kordek, PSP 10 im. H. Sienkiewicza w Opolu – SamoDzielna Marionetka
  • Laura Krzysztofek, I Liceum Ogólnokształcące Carollinum w Nysie – W imię jutra
  • Kamila Kulik, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jemielnicy – Kraina
  • Nikola Lachowicz, Zespół Szkół w Tułowicach – Fantasmagoria
  • Filip Lachowicz, Liceum w Dobrzeniu Wielkim – Smoczy Róg
  • Natalia Maślej, Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie – Wanilia
  • Maja Mnich, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich – Za drzwiami gabinetu
  • Michalina Nowakowicz, PSP 24 Opole – Śnieżna Pani
  • Iga Okuniewska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Opolu – Przygoda w zaczarowanym zamku
  • Jagoda Płatek, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich – Odłamek
  • Maja Rakszawa, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I w Opolu – Iluzja bezpieczeństwa
  • Laura Raudzis , Liceum Ogólnokształcące nr. 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu – Biel kontra czerń
  • Karolina Rył, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Broniewskiego w Strzelcach Opolskich – Pomiędzy
  • Oliwia Rypała, Społeczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy – Twój Anioł
  • Oliwer Spiżewski, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich – Niepamięć
  • Wiktoria  Spracnel, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu  – Zapomniany Bóg
  • Dominika Szłapa, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Opolu – Najeźdźcy z czarnej dziury kosmosu
  • Magdalena Szul,  Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dobrzeniu Wielkim – Tamiza prawdę Ci powie
  • Julia Wojdyła, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu – Nie zapomnij
  • Paulina Zmuda, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich – Dusza zrodzona z diamentów

XI Edycja Konkursu Literacki Fenix (2021 rok)

  • Karolina Bańcarz, SP nr 1 w Nysie – Dawno, dawno temu…
  • Natalia Biały, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu – Słonce już dawno zaszło
  • Marta Bińkowska, PSP Bukowie – Kreodukta
  • Victoria  Buchta, Zespół Szkół w Tułowicach – Dwa życia
  • Maksymilian Cichoń, Szkoła Podstawowa w Straduni, Klasa 7 – Deszczowy i burzliwy dzień w lesie
  • Nadzieja Demeter, Liceum Wojskowe w Tułowicach – Znak
  • Aleksandra Drąg, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie – Sztuka Malarstwa
  • Szymon Drzymała, Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu – Namiastka przeszłości
  • Witold Dyś, Szkoła Podstawowa w Straduni, Klasa 6 – Detektyw Witold znowu w akcji
  • Patrycja Fałat, Szkoła podstawowa w Rudnikach im. Andrzeja Wajdy – Nawiedzony dom
  • Weronika Francuz, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu – Na granicy światów
  • Alicja Fusik, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Zdzieszowicach – Nasze trzy światy
  • Miłosz Jankowski, Szkoła podstawowa nr 1 w Głuchołazach imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – Bitwa
  • Michal Jilg, Szkoła Podstawowa w Straduni, Klasa 7 – Pokój zagadek i ratowanie wszechświata
  • Anita Juzwiszyn, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Głubczycach – Naszyjnik Przeznaczenia
  • Inga Kaśków, Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Głubczycach – Gwiazdor
  • Maja Kocot, Szkoła Podstawowa nr 5 w Opolu – O kuzynkach znaków zodiaku
  • Natalia Kolonko, Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach – Cień Magii
  • Konstanty Kondratowicz, Szkoła podstawowa nr 1 w Głuchołazach imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – Mroczna Przygoda
  • Nikola Lachowicz, Zespół Szkół w Tułowicach – Początek Końca
  • Jagoda Marczenko, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu – Lepszy Świat
  • Laura Mijal, Zespół Szkół Zawodowych imienia Stanisława Staszica w Opolu – Spotkajmy się we śnie
  • Julia Mytych, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Zdzieszowicach – Nastoletnia wiedźma – Stella Floress.
  • Maja Olender, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu  – Poruszony Drzewiec
  • Amelia Oleszko, ZSB Opole  – Listy do przyszłej mnie
  • Liliana Pakoca, Zespół szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie Koźlu – Cena Władzy
  • Marta Popów, SP nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu – Walka z pustką
  • Justyna Rak, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu – Oko
  • Adam Roliński, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza W Głubczycach – O bezdomnym bohaterze
  • Zofia Skotniczny, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Orląt Lwowskich w Opolu – Córka Czarodziei
  • Wiktoria Sprancel, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu  – Zew Moi
  • Aleksandra Strupiechowska, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu  – Mara
  • Dominika Taboł, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Dąbrowie – Ocalić Nymerię
  • Anna Włóka, Publiczna szkoła podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach – Zosia i jej bohater!
  • Nadia Wójtowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiech w Nysie – Kryształowa kraina
  • Oliwia Zając, Szkoła Podstawowa w Straduni, Klasa 6 – Smocza przygoda
  • Ksawery Zdzuj, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. UNICEF w Opolu – Sekretna misja z dziadkiem Jerrym

X Edycja Konkursu Literacki Fenix (2020 rok)

IX Edycja Konkursu Literacki Fenix (2019)

  • Mikołaj Bartnicki, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu – Hellluva
  • Alicja Derda, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu – Historia Ziemi
  • Weronika Drobisz , Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Opolu – Przeznaczona na śmierć
  • Dominika Działowska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Opolu – Zakazany Gatunek
  • Wacławczyk Ewa, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica – Oddaj mi to
  • Antonina Glapa, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu – Egipski Lek
  • Zuzanna Górecka, Zespół szkół w Tułowicach – Międzygwiezdni Gladiatorzy
  • Paulina Gruszecka, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu – W świecie którego nie było
  • Agnieszka Hanulewicz, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IV w Opolu – Demon
  • Maciej Hanypsiak, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu – Onyks Pełen Mroku
  • Marta Harz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im.kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu – Dębowe myśli
  • Zuzanna Jończyk, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu – Klucze Świata
  • Jessica Kleczkowska, Publiczne Gimnazjum im .kard.Stefana Wyszyńskiego w  Zdzieszowicach – Bestia
  • Dominik Kobinski, Liceum Ogólnokształcące imienia Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich – Zamek Czasu
  • Julia Kowalczyk, Publiczne Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego – Szkarłatna Noc
  • Zuzanna Kruppa, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu – Wiedźminka
  • Dariusz Kucharek, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu – Ostatnia Ścieżka
  • Patrycja Lupa, Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu – Dziecko Początku
  • Mateusz Łukowski, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr.9 w Opolu – Król z Tragedii
  • Kolender Marek, Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu – Eneida Kosmiczna
  • Gabriela Matkowska, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Kamiennej – Przebudzenie Mocy
  • Oliwia Mendel, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu – Artemisia Vulgaris
  • Julia Pasoń, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu – Tajemnica Kaduka
  • Anna Rzepiak, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu – Senna metamorfoza
  • Magdalena Sawicka, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr.9 w Opolu – Proszę, nie pozwól nam zniknąć
  • Paulina Segiet, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zagwiździu – Tajemnice Starej Księgi
  • Jan Skoumal, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach – Oko Cyklonu
  • Marta Stasiak, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu – Samhain
  • Natalia Szczegielniak, Publiczne Gimnazjum nr 7 – Następczyni córki galaktyki
  • Martyna Szymańska, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr.9 w Opolu – Magiczny Owoc
  • Paulina  Tazbir, Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gogolinie – Magia Duszy
  • Zuzanna Tryczyńska, Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach – Polarny Chłód
  • Zuzanna Urbanik, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im.kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu – Z pozoru
  • Daria Weidel, Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnie – Karty
  • Zoofia Welka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im.kadeta Zygmunta Kuczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu – Na Magicznym Wzgórzu
  • Julia Wojdyła, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu – Niewidzialny świat

VIII Edycja Konkursu Literacki Fenix (2018 rok)

VII Edycja Konkursu Literacki Fenix – Motyw Opola (2017 rok)

 

VI Edycja Konkursu Literacki Fenix (2016 rok)

 

V Edycja Konkursu Literacki Fenix (2015 rok)